Skip to main content

Publikacijos

Teisinėmis žiniomis dalinuosi rengdama žiniasklaidos priemonėse publikacijas darbo, šeimos, paveldėjimo ir sutarčių teisės temomis. Taip pat mano profesinė veikla, ypatingai rezonansinės bylos, susilaukia žiniasklaidos dėmesio. Kviečiu Jus susipažinti su mano publikacijomis teisės klausimais bei žiniasklaidos atstovų straipsniais apie mano profesinę veiklą.

Mano ruoštos publikacijos teisės klausimais

Paciento sveikatai sveikatos priežiūros įstaigos padarytos žalos atlyginimas

Sveikata retai vertinama, kol liga neužklumpa. Įprastai atsiradus sveikatos problemoms kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau, deja, būna atvejų, kai medicininės paslaugos suteikiamos nekokybiškai, kas lemia ilgalaikes sveikatos komplikacijas, o kai kuriais atvejais – itin skaudžią artimojo netektį.

Ką vertėtų žinoti apie bankroto įmonei inicijavimą?

Kuriant verslą tikimasi, kad verslas bus sėkmingas, klestintis bei atneš finansinę naudą, tačiau, deja, būna situacijų, kai dėl subjektyvių ar objektyvių priežasčių susiduriama su rimtomis finansinėmis problemomis.

Ar visada nutraukiant santuoką sutuoktinių turtas dalinamas lygiomis dalimis?

Turbūt kone didžioji dauguma porų, sudarydamos santuoką, tikisi gyventi kartu ilgai ir laimingai. Tačiau statistikos duomenys rodo, kad realybėje santykių darna ne visuomet tęsiasi „kol mirtis išskirs“.

Palikimo priėmimas. Kaip nepadaryti klaidų?

Paveldėjimas yra viena iš gyvenimo sferų, kuri paliečia beveik kiekvieną žmogų. Kiekvienas iš mūsų vienu ar kitu būdu bent kartą gyvenime patenka į situaciją, kai „palikimo priėmimas“ tampa ne šiaip …

Komercinė paslaptis ir konfidenciali informacija: ką svarbu žinoti? (1)

Komercinės paslaptys ir konfidenciali informacija yra svarbios bet kokio dydžio įmonei – įmonės darbuotojui ar kitam asmeniui atskleidus įmonės komercinę paslaptį ar konfidencialią informaciją …

Ką svarbu žinoti apie vekselį?

Pirmieji vekseliai pasirodė dar XI–XII a. Italijoje. Tuometiniams pirkliams nebuvo nei patogu, nei saugu dėl dažnų apiplėšimų gabenti su savimi didelį kiekį grynųjų pinigų. Be to, nebuvo galima savo šalies …

Klausk teisininko: kaip elgtis, kai darbdavys nemoka žadėtų priedų prie atlyginimo?

Ar darbdavys elgiasi tesisėtai, jei 2016 m. buvo žodiškai sutarta, kad į „rankas“ mokės 600 Eur atlyginimą, o nuo 2017 m. jis toliau moka 600 Eur po mokesčių, nors mokesčiai buvo sumažinti dėl …

Klausk teisininko: ar privaloma išeiti atostogauti nepertraukiamai?

Ar darbuotojas privalo per metus išeiti atostogų 14 darbo dienų nepertraukiamai? Gal gali jis šias atostogų dienas išskaidyti darbdavio sutikimu? O jeigu privaloma, ar gali priversti darbuotoją išeiti …

Klausk teisininko: ar galima nuginčyti neveiksnaus asmens priimtą palikimą?

Po mamos mirties sūnus paveldėjo visą turtą, bet praėjus jau maždaug dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo tos mamos broliai grasina sūnų paduoti į teismą ir užginčyti paveldėjimą…

Klausk teisininko: ar ilgas nedarbingumas gali sumažinti metinių atostogų kiekį?

Mano vyras sirgo 180 dienų (infarktas). Grįžus į darbą jam buvo pasakyta, kad tos dienos bus išbrauktos iš darbo metais sukauptų atostogų kiekio. Iki ligos jam priklausė 28 kalendorinės dienos,…

Klausk teisininko: ar galima išeiti iš darbo iš karto pasibaigus nedarbingumui?

Ar galiu išeiti iš darbo iš karto pasibaigus nedarbingumui? Šiandien jis baigėsi, o netrukus šventės ir 28 d. darbdavys liepė man atidirbti visą dieną. Kiek esu girdėjusi tai iš karto pasibaigus nedarbingumui …

Klausk teisininko: ar pasibaigus bandomajam laikotarpiui reikia atidirbti 14 darbo dienų?

Ar parašius prašymą dėl išėjimo iš darbo savo noru (darbo sutartis terminuota, 3 mėn. bandomasis laikotarpis darbdavio iniciatyva) reikia atidirbti 14 darbo dienų, jei per jas susergama? …

Klausk teisininko: nesutinku su atlyginimo sumažinimu, kaip elgtis?

Darbdavys pranešė, kad sumažins atlyginimą 30 proc., pareigos nesikeičia. Su tokiu algos sumažinimu nenoriu sutikti. Įmonėje vyksta reorganizacija. …

Klausk teisininko: kaip atgauti merginai nupirktus daiktus?

Draugaudamas su mergina jai išsimokėtinai nupirkau daiktų, po kiek laiko išsiskyrėme ir sutarėme, kad jie lieka pas ja, bet įmokas už juos mokės ji pati. …

Klausk teisininko: ar galima atsisakyti užsisakytos prekės ir susigrąžinti rankpinigius?

Su žmona poilsiaudami Palangoje buvome įtraukti į kažkokią loteriją. Neseniai sulaukėme skambučio, kad laimėjome prizą ir turime atvykti jo atsiimti. Vėliau paaiškėjo, kad jokio prizo nelaimėjome …

Klausk teisininko: ar anūkai turi teisę į paveldėtą turtą, jei nesikreipė ilgiau kaip 3 mėnesius?

Mirė močiutė. Ji turėjo tris vaikus: du gyvi, vienas miręs. Paveldėjimo teisę turi ir mirusio vaiko vaikai, t. y. močiutės anūkai. Praėjo keturi mėnesiai, dėl paveldėjimo kreipėsi tik du vaikai, tačiau …

Klausk teisininko: ar teisėtai darbdavys padidino darbo krūvį pakeitęs pareigybes?

Darbe pakeitė pareigybes. Su tuo sutikau, pasirašiau. Bet pareigybinių dar neturiu ir dar neprašė pasirašyti. Pasirašiau, kad sutinku su naujomis pareigomis nežinodama ką reikės dirbti. Pasirodo, …

Klausk teisininko: ar tėvai turi teisę savo vaikams pirkti energinius gėrimus?

Pernai įsigaliojo įstatymas, draudžiantis parduoti ar nupirkti energinių nepilnamečiams. Jeigu tėvai nuspręstų savo nepilnamečiui vaikui leisti vartoti energinius gėrimus, ar galėtų dėl to kreiptis į seniūniją …

Klausk teisininko: kiek dienų privaloma išdirbti prieš išeinant iš darbo savo noru?

Noriu sužinoti, kiek laiko darbdavys gali netenkinti darbuotojo prašymo atleisti iš darbo: 14 darbo ar 14 kalendorinių dienų?…

Klausk teisininko: ar darbdavys turi teisę kištis į mano asmeninį gyvenimą?

Dirbu tarptautinėje kompanijoje Klaipėdoje, jau ne pirmą kartą tenka išklausyti vadovo paaiškinimus, kaip turėčiau gyventi su savo žmona…

Klausk teisininko: ką daryti, jei neatleidžia iš darbo?

Bandomuoju laikotarpiu parašiau prašymą išeiti iš darbo, tačiau direktorė nepasirašo. Ką daryti? …

Klausk teisininko: ar priklauso vaikui gimimo pašalpa, jei jis gimė ne Lietuvoje?

Ar užsienyje gimusiam vaikui (ar jo motinai) priklauso gimdymo pašalpa/išmoka? Vaiko motina yra lietuvė, bet apie 10 m. gyvena ir mokosi (vakarinėje mokykloje) Ispanijoje. Tėvo nėra. Gimusiam vaikui …

Klausk teisininko: ar darbdavys gali savavališkai nutraukti priedo prie atlyginimo mokėjimą?

Ar darbdavys (laikinai einantis biudžetinės institucijos vadovo pareigas) turi teisę visiškai nemokėti priedo prie atlyginimo (jis buvo mokamas visą laiką už aukštą kvalifikaciją), nusprendęs vienas …

Klausk teisininko: ar mirus tėvui man atiteks jam priklausiusi buto dalis?

Mano tėvai yra išsiskyrę jau pora metų, tačiau turto nepasidalinę. Butas yra dovanotas lygiomis dalimis (pusė dalies tėvui, pusė – mamai). Gyvenu tame bute su mama, tėvas išsikraustė, butą …

Dirbantiems Norvegijoje – norvegiškų mokesčių pinklės

Norvegijoje dirbantys lietuviai turėtų būti atsargūs. Darbo užmokestį kaip dienpinigius gaunantys mūsų šalies piliečiai gali sulaukti netikėto Norvegijos mokesčių administratoriaus pareikalavimo sumokėti mokesčius…

Nuo sausio – svarbūs pokyčiai skyrybų procese

2023 m. sausio 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos civilinio kodekso trečiosios knygos nuostatos, reglamentuojančios santuokos nutraukimą bendru sutarimu. Santuoka galės būti nutraukiama supaprastinta tvarka – pas notarą. …

Nutraukiant santuoką notarine tvarka yra numatyta ir kreditorių interesų apsauga

Jei sutuoktiniai neturi bendrų nepilnamečių vaikų, daugiau nei metus neveda bendro ūkio ir yra susitarę dėl santuokos nutraukimo sąlygų, nuo 2023 metų sausio 1 d. pastarųjų santuoka gali būti nutraukiama supaprastinta tvarka – pas notarą. …

Kaip apginti juridinio asmens dalykinę reputaciją?

Dalykinė reputacija niekada nebuvo tokia vertinga ir tuo pačiu lengvai pažeidžiama Teigiama juridinio asmens dalykinė reputacija lemia gerokai geresnius finansinius rezultatus bei juridinio asmens vertės didesnę apsaugą, padeda pritraukti talentingus darbuotojus, išlaikyti esamus klientus ir …

Nepilnamečių vaikų išlaikymas: ką svarbu žinoti?

Civilinio kodekso 3.192 straipsnyje yra įtvirtinta tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo vaikus. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Dėl vaikams …

Žiniasklaida apie mane ir mano profesinę veiklą

Teismas: Klaipėdos valdininkui vairuoti pasimokyti pasiūliusi politikė jo neįžeidė

A.Velykienės advokatė Julija Viktorija Flis savo feisbuke po sprendimo rašė, ši byla svarbi visiems.

Teismas: Alina Velykienė nepažemino tarnautojo garbės ir orumo

Klaipėdos apylinkės teismas pagaliau paskelbė sprendimą dar praėjusių metų pradžioje uostamiesčio savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus užvestoje byloje.

Geriausia VU teisės fakulteto absolventė dirbs advokate

Advokatė J. V. Flis buvo geriausia 2011 metų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventė.

Klaipėdiečiams – teisinė pagalba ES paramos ir viešųjų pirkimų srityse

Paveldėjimas yra viena iš gyvenimo sferų, kuri paliečia beveik kiekvieną žmogų. Kiekvienas iš mūsų vienu ar kitu būdu bent kartą gyvenime patenka į situaciją, kai „palikimo priėmimas“ tampa ne šiaip …

Įsižeidęs tarnautojas politikės atsiprašymo nesulaukė: teismo procesas tęsis

Gana ilgos pertraukos tarp bylos posėdžių ir susitikimo teismo salėje neužteko, kad susitaikytų uostamiesčio savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus ir miesto Tarybos narė liberalė Alina Velykienė.

Taikos tarp politikės ir tarnautojo nebus

Klaipėdos apylinkės teisme niekaip nepradedama nagrinėti išskirtinė byla, kurią inicijavo uostamiesčio savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus …

Išskirtinė byla: tarnautojas į teismą padavė politikę

Klaipėdos apylinkės teisme atsidūrė išskirtinė byla, kurią inicijavo uostamiesčio savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas apie „Grigeo“: „Nėra absoliučiai pasitikėjimo“

Nauji kirčiai į taršos skandalą įklimpusios įmonės „Grigeo“ prezidentui ir pagrindiniam akcininkui Gintautui Pangoniui. Šeimininko nemalonę užsitraukę buvę jo pavaldiniai …

Apkaltinti buvę „Grigeo Klaipėda“ vadovai nieko nekomentuoja

„Grigeo Klaipėda“ antradienį paskelbus, kad jos vidinio tyrimo išvados atskleidė, jog dalis biologiškai neapdorotų nuotekų patekdavo į AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų tinklus dėl buvusių vadovų Vido Beržonskio ir Jono Garalio …

„Grigeo Klaipėda” milijoninio ieškinio byla juda lėtai

Klaipėdos apygardos teismui sulaukus įvairių prašymų prireikė dar vieno parengiamojo posėdžio byloje, kurioje bus sprendžiama dėl beveik pusantro milijono eurų dydžio „Grigeo Klaipėda” …

„Grigeo Klaipėda”: kalbos apie machinacijas, suklastotus dokumentus, melagystes

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai išnagrinėjo bylą, kurioje į nevalytų nuotekų skandalą įsivėlusi bendrovė „Grigeo Klaipėda” skundžia Darbo ginčų komisijos sprendimą …

Precedentas: ir medeliams galioja garantija

Klaipėda. Viena pasibaigusi byla atskleidė, kad neprigijus sodintiems medeliams, jiems gali būti taikoma kitoms prekėms įprasta dvejų metų garantija. …

Teismas įpareigojo atsiliepti mirusįjį

Ketvirtadienį kurioziška situacija susiklostė dėl Klaipėdos miesto apylinkės teisme priimtos nutarties: ja atsiliepimą pateikti kviečiamas prieš kelis mėnesius miręs žmogus, nors …

Dėl 11-metės mirties – sumaištis uostamiesčio greitojoje

„Apie tokius dalykus visuomenė turi žinoti, apie tai turi būti kalbama, juk mirė vaikas“, – „Atvirai Klaipėdai“ sakė advokatė Julija Viktorija Flis apie vis keistesnėmis …

Lietuvoje sudaryta pirmoji teritorinė kolektyvinė sutartis

Nors Darbo kodeksas (DK) galimybę sudaryti teritorines kolektyvines sutartis numato jau 10 metų, tačiau iki šiol, per DK gyvavimo dešimtmetį, tokių sutarčių sudaryta nebuvo …